Klasztor OO. Bernardynów w Wetlinie - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

[ Miłosierdzie Boże ] [ Oficjalna strona OO. Bernardynów ]

---

Niedziela Miłosierdzia Bożego.

 1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy doroczny odpust ku czci Bożego Miłosierdzia, z tej to racji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszki na Caritas, za które serdecznie dziękujemy.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 • w poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny ze Sjeny, doktora Kościoła;
 • we wtorek uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski.
 1. W środę 1 maja rozpoczynamy Nabożeństwa majowe, które będą odprawiane po wieczornej Eucharystii tj.: o godz. 18:00.
 2. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu:
 • w Wetlinie: 8:00, 10:00, 17:00;
 • w Kalnicy: 11:30.
 1. W tym tygodniu dni odnowy chrześcijańskiej:
 • w pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się podczas Nabożeństw Majowego o nowe powalania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • w pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do skorzystania ze sakramentu pojednania. To zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży, która w tym roku przygotowuje się do rocznicy I Komunii Świętej i do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź będzie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 • w pierwszą sobotę miesiąca będziemy się modlili o łaskę nawrócenia do zatwardziałych grzeszników i przepraszać za bluźnierstwa, które ranią Niepokalane Serce Maryi. Zachęcamy do Pierwszych Sobót Miesiąca.
 1. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic Róż Różańcowych:
 • W Wetlinie po Mszy Świętej o godz. 8:00;
 • W Kalnicy po Mszy Świętej o godz. 11:30.
 1. 1 Maja spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej po wieczornej Eucharystii tj.: 18:00.

 


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, która zapoczątkowała liczący pięćdziesiąt dni Okres Wielkanocny, pierwszy tydzień stanowi oktawę Wielkiej Nocy.

2. Jutro drugi dzień świąteczny, Msze Święte i Nieszpory będą sprawowane według porządku niedzielnego, kolekta jutrzejsza będzie przeznaczona na KUL.

3. Dziękujemy za udział w Triduum Paschalnym:

 • wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Turystom;
 • OSP Wetlina;
 • Chórowi;
 • Młodzieży i Liturgicznej Służbie Ołtarza.
4. Dziękujemy za dary na stół wielkanocny. Bóg zapłać.

5. Zapraszamy za tydzień w niedzielę na odpust ku czci Bożego miłosierdzia w naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12:00. Msze święte w tym dniu w Wetlinie o godz.: 8:00, 12:00 i 17:00; w Kalnicy o godz. 10:00.

6. Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy odprawianie Mszy Świętej dodatkowej w każdą niedzielę o godz. 17:00 do końca października.
Święte Triduum Paschalne w Wetlinie:

W Wielki Czwartek o godz. 18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej, po Mszy świętej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek od godz. 8:00 aż do godz. 18:00.

W Wielki Piątek o godz. 18:00 Nabożeństwo Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża a po nim przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu. Zachęcamy do adoracji w sobotę od godz. 8:00 do godz. 18:00.

W tym dniu obowiązuje post ścisły!

 W Wielką Sobotę o godz. 19:00 Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego Wielkiej Nocy z obrzędem poświęcenia ognia i z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego oraz procesją rezurekcyjną.

(PROSIMY O PRZYNIESIENIE ŚWIEC).

Poświęcenie pokarmów: Wetlina o godz. 9, 10, 11, 12,13,
w Kalnicy poświęcenia pokarmów nie będzie.


Stary kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Wetlinie w zimowe popołudnie.