Klasztor OO. Bernardynów w Wetlinie - Aktualności z życia parafii

Aktualności

[ Miłosierdzie Boże ] [ Oficjalna strona OO. Bernardynów ]

30.07.2018

Modernizacja i aktualizacja witryny internetowej

Miło nam poinformować, że prowadzone są prace, których celem jest modernizacja i aktualizacja naszej witryny internetowej. Z uwagi na zakres tych prac podzielono je na etapy, z których pierwszym były prace „pod maską” – czyli dogłębne przeprogramowanie mechanizmu generowania i wyświetlania stron w zgodności z najnowocześniejszymi standardami PHP 7, HTML 5 i CSS 3. Ta aktualizacja zapewnia m.in. optymalizację kodu źródłowego, przez co strony wczytują się szybciej nawet przy słabych łączach, olbrzymie możliwości kształtowania wizualnego, lepsze wyszukiwanie i indeksowanie treści przez wyszukiwarki internetowe, a także możliwość prac w kierunku dostosowania jej do urządzeń mobilnych. Efektem ubocznym mogą być niezgodności z przestarzałymi przeglądarkami desktopowymi i mobilnymi – szczegóły znajdą Państwo na stronie Pomoc. Warto podkreślić, że został zachowany unikatowy, bieszczadzko-turystyczny charakter naszej witryny.

Kolejny etap to uruchomienie stron „Aktualności” oraz „Ogłoszenia parafialne”, a następnie aktualizacja treści pozostałych stron i zdjęć. Po zakończeniu tych prac planujemy dostosowanie stron do wymagań urządzeń mobilnych. Jest to poważne wyzwanie ze względu na nieszablonowy wygląd i mechanizm witryny oraz czasochłonne prace graficzne. Jednak ufamy, że z pomocą Bożą wszystko zostanie doprowadzone do pomyślnego ukończenia i prosimy o modlitwę w intencji autora.

Uwaga: W związku z powyższym mogą nastąpić chwilowe przerwy w dostępności witryny lub jej części, albo chwilowe zakłócenia działania.


Stary kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Wetlinie w zimowe popołudnie.